Látkové vrecká na nákupy + recenzie

Už aj nejaký čas predtým som tak klasicky separovala. Sklo, plasty, papier, tetrapaky. Lenže jedného dňa prišla z obecného úradu výzva.  Vraj biologický odpad nepatrí do popolnice a podpisovali sme papier, že nám môžu popolnicu vysypať a skontrolovať. No, cítila som sa ako v Nemecku. Viem, že tam natrie sused suseda, ak robí niečo nesprávne (napríklad proti životnému prostrediu). Veď predsa naše deti a deti našich detí zdedia túto Zem. Nejak mi to s tým biologickým odpadom predtým nedošlo.

A tak som ho začala separovať. Prekvapujúce bolo, že z našej domácnosti ho bolo naozaj veľa. Druhá vec, ktorá ma zarazila bol ten obrovský dopad na náš smetný kôš a samozrejme popolnicu. Jediné čo sa teraz nachádzalo v koši boli igelitové sáčky a rôzne obaly. Keďže to vôbec nesmrdelo, nerozkladalo sa a kôš sa neplnil tak rýchlo, zas som ušetrila kúsok svojho drahocenného času na iné veci ako pobehovanie s košom hore dole.

Lenže dnešný článok som chcela zasvätiť látkovým vrecúškam. Postupne ako sa človek pozerá na ten odpad a vidí, že tam sú väčšinou tie sáčky a igelitky, ktoré si nanosí z obchodov do svojho domu…

No časom som zistila, že to chcem inak. Igelitky som vymenila za látkové tašky už dávnejšie. Pri všetkej snahe to neviem ešte naučiť môjho muža, aj keď mu podstrkujem tašky do auta a neustále mu to pripomínam, aj tak sa u nás ešte nejaké igelitky vyskytujú.

Ja som si pokúpila látkové vrecká a chodím s nimi nakupovať. Viac uvažujem o svojich nákupoch a čo sa dá nakupujem bez obalu. Mám rada napríklad debničkovanie, kde vymením jednu debničku za druhú a nemusím riešiť nijaké obaly. Pri nákupoch sa stretávam s milými reakciami, predavačom a predavačkám sa tieto farebné vrecúška celkom páčia.

Niektoré som otestovala,  je celkovo jedno, ktoré si nakoniec vyberiete.

Hlavné potom je tváriť sa normálne a nezabudnúť si ich doma, pretože doma nebudú plniť účel.

Spísala som pre vás pár mojich poznatkov spolu s linkami na produkty:

Tescomácke vrecúška sa v mojom hodnotení umiestnili najlepšie, ak nakupujete vo veľkých reťazcoch. Na nich dobre drží nálepka po odvážení ovocia a zeleniny. Vždy keď nakupujete odvážte si ovocie a zeleninu najskôr bez vrecúška, aby ste si zbytočne neprirátali gramy naviac.

http://eshop.tescoma.sk/skladovanie-a-balenie-potravin/balenie-potravin/4food/897190-sietky-na-potraviny-4food-sada-3-ks

897190

Dobré sú aj tieto zelené vrecúška, ľahko sa udržiavajú a je ich tam myslím 5 za prijateľnú cenu.

https://www.mabets.sk/collections/again-a-gain/products/take5nets

take5nets_1024x1024

Potom som kupovala ešte vrecká z biobavlny, tak isto super. Toto je isto aj najviac bio obchodík (z týchto troch) kde nájdete veľa rôznych znovu-použiteľných obalov na potraviny. V tejto sade som dostala aj vrecko na chlieb, vydrží v ňom parádne chrumkavý.

http://www.prijemneveci.sk/sada-vreciek#.V-pMzC9wddg

Rozhodnutie0008093_sada-vreciek-na-potraviny

Ako sa rozhodnete, záleží len na Vás.

 

 

 

 

Anna Brťková

Tvorím projekt pre ženy. O domácnosti v prítomnosti, tvorenej pre radosť. O pohodovom domove. O spokojnej žene.

Môj príbeh nájdete tu >>

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *