Toto vylepší váš vzťah

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Ležali vedľa seba. Nedotýkali sa. V poslednej dobe sa milovali málo. Laura premýšľala, kedy to začalo. Začiatok konca alebo koniec začiatku? Pozerala sa do stropu a spomínala na slová svojej babičky.

„So vzťahom je to ako s kvetinou. Keď sa oň nestaráš, uschne.“

Kedy sa ale oplatí do vzťahu ešte investovať čas, peniaze, energiu?

Kedy je už koniec, ako to človek spozná?

Je to keď sa už nemilujú? Alebo keď už na neho nemyslí a je jej jedno, čo robí?

Otočila sa. Marek vedľa nej spal. Ticho a uvoľnene. Usmiala sa. Hľadela na neho a spomenula si, ako to začalo. Vybavila si, ako pred tými deviatimi rokmi išla po ulici z obchodu, v rukách mala dve plné tašky a ucho jednej sa roztrhlo. „Slečna, tu máte ešte pomaranč,“ počula príjemný mužský hlas, keď zbierala a hľadala rozsypané oranžové gule pod lavičkou a na chodníku. Našli ich všetky. Všetkých dvanásť a potom do večera spolu sedeli v kaviarni. Smiali sa až do rána.

Uvedomila si, že jej stále nie je ľahostajný, aj keď ju niekedy štval. Niekedy hrozne. Aj tak ho mala stále rada. Homo sapiens. Muž múdry.

Ešte skúsi vzťah zachrániť. Počula, že spálňa je zrkadlom vzťahu. Rozhliadla sa po izbe a uvidela to. Ich spálňa sa za posledný rok stala miestom kde bolo veľa vecí, ktoré sa inde nevošli. Neuvedomovali si, že tým zastavujú svoj vzťah. Kam dať neporiadok, keď príde návštěva? No predsa nahádzať do spálne. Do izby, kam návštěvy nevodia. Do vzťahu. Nestarali sa o vzťah. Nestarali sa o vzťah, nestarali sa o spálňu. V šere na nočnom stolíku zahliadla ich spoločnú fotku z Benátok. Spomienka na krásny výlet, na úžasnú dovolenku. Dnes bola ich fotka zaprášená tak isto ako ich vzťah. Laura sa v tej chvíli rozhodla, že to zmení. Počas dňa vyčistila celú izbu a prezliekla posteľ.

Ešte stále chce do vzťahu investovať.

Chcela, aby jej Marek znovu voňal, prevoňala spálňu.

Chcela aby ich vzťah rozkvitol, dala do spálne kyticu čerstvých kvetov

Chcela, aby jej na ňom zase záležalo.

Laure zazvonil telefon. „Láska, čo robíš? Mám pre teba večer prekvapenie. Teším sa na teba.“ Chvíľu sa len tak rozprávali. Zavesila a pozerala na telefón. Neverila. Za posledný mesiac jej sám od seba nezavolal, až teraz…

„Kam namieriš svoju pozornosť, to rozkvitne.“ Počula svoju babičku a usmiala sa.

 

 

Ďakujem za možnosť uverejniť článok, originál nájdete na  www.olgabu.cz

Anna Brťková

Tvorím projekt pre ženy. O domácnosti v prítomnosti, tvorenej pre radosť. O pohodovom domove. O spokojnej žene.

Môj príbeh nájdete tu >>

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *