Nájdi kľúč k svojej duši

Kto som ? Túto otázku som si pokladala veľa, veľa rokov. Stále som niekde mala informáciu, že pokiaľ nebudem vedieť odpoveď na túto otázku, nebudem vedieť ani čo mám v živote robiť.

Mám istý prístup k životu, že každá z nás sa narodila pre určité poslanie, ktoré tu má odovzdať. Či už to je kaderníčka, psychologička, lekárka, žena v domácnosti, upratovačka, vedkyňa, všetko je správne.

Vedela som, že v banke, kde som robila 7 rokov som bola veľmi zošnurovaná, vedela som, že v poisťovni, som zase priviazaná na 8 hodín k stolu a mám guľu na nohe.

Počas posledných 7 rokov som však intenzívne hľadala, až sa ku mne dostala Metóda 8 štýlových kľúčov, ktorá mi poodkryla 13-tu komnatu. A pochopila som mnoho vecí a súvislostí vo svojom živote. Jej zakladateľkou je Táňa Havlíčková, bývala česká módna návrhárka a nazvala túto Metódu Octo Codes (8 kódov ).

Metóda sa opiera o žensko – mužskú energiu o princíp jin – jang.

Všetko je v dokonalej harmónii. Každá máme namiešanú svoju vlastnú jedinečnosť, vzišli sme zo svojich rodičov, ktorí nám položili základy. A potom sme sa my narodili a vybrali si štýl, v ktorom si chceme prežiť tento život. Každý jeden z tých 8 štýlov má svoje talenty, dary a otvorí sa nám plné priehrštie darčekov. Každá z nás to má inak a má to dobre. Nikde na svete neexistuje niekto, kto to má rovnako ako ty.

Jedna z nás je extrovert, miluje spoločnosť, ľudí, potrebuje, aby sa stále niečo dialo, potrebuje pozornosť a všetkými spôsobmi si ju pýta. Ďalšia je introvert, rada číta knihy, načúva a píše.

8 štýlov sa nám rozdeľuje podľa energie na 4 jangové štýly a 4 jinové štýly.

Predstav si, aké by to bolo, keby si vedela KTO SI ? Ktorý štýl si?

Zrazu nemusíš skúšať milión vecí a hľadať, čo by bolo pre teba vhodné, ale sa ti zúži tvoj výber na 1/8.

Je nádherné objaviť svoj štýl, objaviť štýl svojej duše, a následne si ho dovoliť žiť. Počas života sme si nazbierali toľko rolí a masiek, ktoré sme striedali, jedna bola od rodičov, ďalšia zo školy, od partnera… Všetko toto potrebujeme ošúpať ako cibuľu, aby sme našli náš diamant ukrytý dnu v nás.

Táto Metóda mi veľmi pomohla. Odhodila som všetky masky, ktoré ku mne nepatrili, všetky hry, ktoré som hrala s okolím a hlavne sama so sebou. Až som prišla k jadru a tam sa mi otvorili moje dary – liečivé ruky, hlboké napojenie na intuíciu, tvorba – od výroby šperkov, mandál, po maľovanie na hodváb, plátno. Doprajem si to, čo moje telo potrebuje a cez dary som našla svoje poslanie, pomáhať ženám a sprevádzať ich na ceste sebaobjavovania.

Vo svojom štýle objavíš svoj talent, svoje rozmýšľanie, správanie, vzťahy k ostatným, a čo je čerešničkou na torte, tak každý štýl má oblečenie, ktoré ladí s jeho dušou. Oblečieš svoju dušu. Každé oblečenie má určitú energiu, vibráciu a tá sa zladí s tvojim vnútrom.

Už nikdy nebudeš stáť pred skriňou s otázkou: „Nemám čo na seba“.

Čo viac si želať ako vedieť čo mám robiť, ako sa prejavovať, aké vzťahy mať, ako si zariadiť svoje bývanie, čo si obliecť na seba ?

Okrem tohto všetkého, príde k obrovskému pochopeniu, rešpektu svojho okolia, svojej rodiny, kolegov, priateľov, šéfov, svokry, brata a zisteniu, že každý z nás sme iný, jedinečný a každý z nás to má dobre.

Tak poďme spolu objavovať !

 

AUTOR: Andrea Molnárová

Životná umelkyňa, certfikovaná terapeutka Metódy 8 štýlových kódov, Access Bars, Access Energy Facelift a autorka konceptu Láskyplné terapie (Terapie poznaním, dotykom a krásou)

www.andreamolnarova.sk

 

Anna Brťková

Tvorím projekt pre ženy. O domácnosti, ktorá nezaberie veľa času. O pohodovom domove. O spokojnej žene.

Môj príbeh nájdete tu >>

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *