Ako využiť intuíciu v domácnosti aj v živote. Rozhovor s Mgr. Ľubkou Pelachovou

Ďalší inšpiratívny rozhovor tentokrát na tému intuícia a domácnosť. Na otázky mi odpovedá Mgr. Ľubica Pelachová, zakladateľka Ročnej školy intuície pre deti a teenagerov na Slovensku.

 

Ľubka, priblíž, prosím, čitateľom, čomu sa venuješ a ako si sa dostala k svojej práci? Aký človek si bola na začiatku a kde si sa posunula dnes?

Je to o procese… som stále na ceste, na ktorej sa učím… učiť sa o sebe, o živote je tá najfascinujúcejšia vec. Je toľko neodhalených vecí… v podstate môj život sa „začal“, až keď som nastúpila na túto cestu, ktorá prináša veľa odhalení, prekvapení, ale aj srandy… Vážne. Je úplná zábava pozorovať sa z nadhľadu, dokázať rozlíšiť svoje ego od duše, chcenie od potreby… A keď sa to podarí, tak sa na sebe proste smeješ.

Na tejto ceste sebapoznania som si pritiahla aj prácu, ktorej sa momentálne venujem… resp. SME SA NAŠLI… to spoznáš… Keď si fascinovaný tým, čo robíš, tak si na dobrej ceste, pretože napĺňaš svoj vnútorný potenciál. Napĺňaš zmysel, pre ktorý si sa narodil na túto Zem.

V rámci našej 3Balance academy sa venujem práci s deťmi a teenagermi. Pomáham im odhaľovať to, čo už od narodenia majú, ale v škole sa o tom nedá porozprávať a ani to v nej nemožno použiť, pretože sa to „neráta“. Na našich seminároch sa s deťmi nalaďujeme na svoju intuíciu, vnútorné vedenie… Učím ich tiež, ako môžu pracovať so svojimi emóciami alebo ako sa majú vedome rozhodovať. Robíme úžasné veci.

fotorcreated1

Od teba som prvýkrát počula, že človek vlastne nemusí v živote robiť chyby. Ako sa to dá dosiahnuť?

ŽIVOT BEZ CHÝB je možný v prípade, ak pripustíme, že môže existovať. Ak v našom podvedomí bude fungovať vzorec „ na vlastných chybách sa najlepšie učí“, potom toto bude aj súčasťou našej reality. Samozrejme, ide tu o proces… potrebujeme sa zbaviť obmedzujúcich podvedomých presvedčení, ale aj rôznych iných „nánosov“ – emočných, mentálnych, rodových atď. Ak nastúpime na cestu sebapoznania, nájdeme vo svojom podvedomí mnoho vecí, ktoré nás brzdia.

Existuje mnoho techník, vďaka ktorým sa od týchto nánosov postupne očistíme a zároveň tým uvoľňujeme priestor pre náš skutočný potenciál… týmto potenciálom môžeme rozumiem aj to, že sa nalaďujeme na svoju intuíciu, svoje vnútorné vedenie. Potrvá nejaký čas, kým sa nám podarí očistiť a naladiť sa natoľko, že pri  ROZHODOVANÍ už proste VIEME…. vieme, čo urobiť a rozumieme aj tomu, prečo to máme urobiť… vtedy sme vo fáze, kedy prestávame robiť v živote chyby.

Keď sa zameriame na rodinu a domov, domácnosť. Kde všade môžeme intuíciu použiť, ako nám uľahčí vzťahy a rozhodnutia?

Páči sa mi filozofia, ktorú na svojej stránke propaguješ, Anička… zjednodušovanie a zbavovanie sa starých vecí veľmi korešponduje s tým, čo robíme my… Tiež sa zbavujeme starých blokov a záťaží, aby sme uvoľnili miesto pre novú energiu… Aj domácnosť bez nepotrebných harabúrd je ten istý pohľad na vec. Ak chceme mať poriadok vo svojom vnútri, potrebujeme mať poriadok vo svojom okolí…

Postupne ako budeme vnútorné vedenie a intuíciu dostávať do svojho vnútorného života, harmonický domov a domácnosť bude prirodzenou súčasťou tejto našej vnútornej zmeny… neviem si predstaviť, ako človek plný vnútorného napätia, podvedomých emočných harabúrd, môže zapojiť intuíciu do domácnosti… treba začať od začiatku… prvým krokom je pripustiť si, že mám čo robiť!!! Že nie iní sú zodpovední za moju nespokojnosť, len ja som ten, kto s tým môže niečo urobiť…. a vtedy začína cesta. A naša domácnosť začína byť pokojná a radostná.

Intuícia a strach, ako to rozoznať? Ľudia často pri zbavovaní vecí začnú cítiť strach a v hlave sa im začnú odohrávať tie najhoršie scenáre, kde by danú vec mohli použiť a ako moc sa im v ďalších rokoch zíde. Keď ju majú dať preč, cítia sa bezmocní. Čo by si poradila, kedy nám naozaj našepkáva intuícia, že si danú vec máme nechať a kedy z nás hovoria len naše strachy?

V zásade môžeme odlíšiť intuíciu od strachu tak, že intuitívny vnem neprináša so sebou konkrétny pocit… ak je nejaký vhľad podložený prudkou emóciou, sú to skôr prejavy našej podvedomej mysle, ktorá je plná minulých nepríjemných skúseností, zapadnutých prachom, pripravených sa však vždy opäť zobudiť, ak sa zapne „spínač“. Neochota zbaviť sa nejakej veci môže súvisieť s podvedomým strachom z nedostatku, ktorý je hlboko zakorenený či už v nás samých alebo sme ho zdedili po našich predkoch.

fotorcreated

Prezradíš nám pár cvičení na zlepšenie intuície, aby sme sa mohli lepšie rozhodovať už dnes?

Zas je to o procese – o tej ceste, o ktorej tu stále hovorím… Prvý krok však je ROZHODNÚŤ SA, ŽE  ZAČÍNAM NA SEBE PRACOVAŤ… Môžem začať tým, že si napr. kúpim si knihu o sebapoznaní, navštívim vhodný seminár, začnem navštevovať lekcie jogy atď…. aby som vedel, ako získať nadhľad nad samým sebou… Vnútorné vedenie a intuícia  prídu postupne.

Ale ak mám povedať jednoduchú techniku na zlepšenie intuície, ktorú by som začala robiť každý deň, je vedomé dýchanie, napr. pranajama. Okrem nej môžem sám seba „skúšať“, ako som na tom so svojou intuíciou… že sa v bežnom dni „nalaďujem“ na jednoduché veci a kladiem si jednoduché otázky na „predvídanie“, napr: Príde môj muž o 17:00 alebo o 18:00? Bude pred mojím pracoviskom voľné parkovacie miesto?  Zazvoní mi telefón, kto mi to volá? Existuje aj jedna spoločenská intuitívna hra, pri ktorej sa môže trénovať v intuícii celá rodina. Túto naozaj vrele odporúčam, používame ju aj na našich seminároch.

V zásade býva správnou odpoveďou to, čo mi napadne ako prvé… často sa však stane, že „analytik vo mne“ to nenechá len také jednoduché a začne do procesu kefrať, špekulovať, núkať iné riešenia J. Je dôležité naučiť sa rozlíšiť, či mi odpoveď dal môj intuitívec alebo analytik.

 

Ďakujem za rozhovor. Viac o práci Mgr. Ľubice Madudovej sa dozviete na stránke www.3balance.sk

Anna Brťková

Tvorím projekt pre ženy. O domácnosti v prítomnosti, tvorenej pre radosť. O pohodovom domove. O spokojnej žene.

Môj príbeh nájdete tu >>

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *